Athena Niche Perfume

 NİŞ PARFÜMLERİ DİĞER   PARFÜMLERDEN AYIRAN ÖZELLİKLER   NELERDİR?
Parfüm sektörü son yıllarda oldukça hareketli ve bereketli günler geçiriyor. Neredeyse gün aşırı piyasaya yeni bir parfüm çıkıyor. Her yerde tanıdık kokular burnumuza geliyor… Yanımızdan geçen birinin parfümünü bile tahmin edebiliyoruz çoğu zaman. Çünkü bu seri üretim parfümlerin satış ağı o kadar geniş ki, kullanmasanız bile denemeniz için kolunuza ‘bir fıs’ kesin sıkılmıştır! Oysa parfümün özü bu kadar genel geçer değildir. Parfüm, size kendinizi özel hissettirmeli ve duygularınızı harekete geçirmelidir… İşte tam de bu sebepten yani seri parfüm üretimine alternatif olarak üretilen lüks, sınırlı sayıda, çok değerli içeriklere sahip parfümlere ‘niş’ parfüm diyoruz. Genelde niş parfüm üreticileri, sadece ve sadece parfüm üzerinde uzmanlaşmış, kuruluşları çok eskiye dayanan parfüm evleridir.

Niş parfüm üreticilerinin amacı mümkün olduğunca çok satmak değil, sınırlı ve belirli bir kitleye ulaşmaktır. Bu parfümlerin içerikleri daha değerli ve pahalıdır, dolayısıyla fiyatları yüksektir ve her yerde bulunmazlar. Rafine, incelikle işlenmiş, parfümde duymaya alışık olmadığımız notalar, kullanılan hammaddelerin kalitesi ve çeşitliliği niş parfümlerin temel özelliğidir.

Niş parfümlerin genel özellikleri:
– Koleksiyon ürünler gibi sınırlı sayıda üretilirler ve çok az noktada satışa sunulurlar.
– Dünyaca ünlü parfümörler tarafından kokular tasarlanır ve bu kokularda sentetik içerikler yerine doğal ve nadir bulunan çiçekler, meyveler, pahalı esanslar kullanılır.
– Şişe tasarımları özel ve eşsizdir. Kokular değişse bile niş parfümlerde şişe tasarımları pek değişmez.
– Fiyatları diğer parfümlere göre çok daha yüksektir.
– Niş parfümlerin genelde bir doğuş öyküleri ya da birine veya bir şeye ithaf edilmişliği vardır.
– Niş parfümler için en iyi reklam, kendi itibarlarıdır. O yüzden medyada fazla ilanları çıkmaz.
– Niş parfümler, bir tüketim aracı olmaktan çok, sanattırlar. Kişisel imza gibidirler.