Eau de Perfume ve Koku içerikleri

Parfüm satışların da genellikle 3 koku grubunda yapılmaktadır.Bu koku grupları şu şekildedir. Eau de Cologne,Eau de Toilette ve Eau de Perfume.Koku seçerken tabi ki kalıcılık için esans önemlidir ama tek başına kalıcılığı sağlamaz.Esans oranı dışında teninize giden kokuyu bulmak,hangi mevsimde kullanılacağı,günün hangi zamanında kullanılacağı ve kullanıcağınız  yere kadar değişen bir sürü faktör veya etkenler var diyebiliriz.

Bu koku grupları esans yoğunluklarına göre şu şekilde sıralanır.

***Koku içerik listemize ulaşmak için sayfa sonundaki simgelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder ve mis kokulu günler dileriz.Tekrar görüşmek üzere.

-Eau de Perfume (EDP) :Yoğunluk oranı standart parfüm grupların da en fazla olanı EDP’dir.Esans oranı %10 ile %20 arasında yer almaktadır.Dolayısı ile EDT ve EDC göre kalıcılığı daha fazladır.

-Eau de Toilette (EDT) :Yoğunluk oranı orta derecededir. Esans oranı % 4 ile %10  arasındadır. Esans yoğunluğu Eau de Cologne esansına göre daha fazla olduğu için kalıcılığı daha fazladır.

-Eau de Cologne (EDC) : Yoğunluk oranı en az parfüm grubudur. Esans oranı % 2 ile % 4 arasında değişmektedir. Kokuya hassasiyeti olan kişiler genelde hafif oldukları için bu grubu tercih etmektedir. Esan yoğunluk seviyesi düşük olduğu için kalıcılık oranı da düşüktür.

Woman Eau de Perfume…                           

 

Man Eau de Perfum…